Sot bëhet hapja zyrtare e ‘Manifesta 14’ - Gazeta Express
string(38) "sot-behet-hapja-zyrtare-e-manifesta-14"

Sot bëhet hapja zyrtare e ‘Manifesta 14’

Arte

Gazeta Express

22/07/2022 14:52

Varg aktivitetesh po mbahen tash e disa ditë në kuadër të ‘Mannifesta Biennale-s’ por sot shënohet hapja zyrtare e festivalit, në Pallatin e Rinisë me fillim nga ora 19:00.

Ceremonia hapëse do të filloj me fjalime hyrëse dhe me pas përformancë nga artistë të ndryshëm. Skena do të jetë mysafire e muzikës alternative dhe e xhaz-funk me bendin nga Holanda ‘Jungle by Night’.

Lexo Edhe:

Njoftimi i plotë nga organizatoret:

Bashkohuni me ne për Natën e Hapjes së ‘Manifesta 14 Prishtinë’! Kjo ngjarje falas, e hapur për të gjithë për të marrë pjesë, do të nisë programin tonë 100-ditor të artit, arkitekturës, shfaqjeve dhe ngjarjeve!

Ceremonia Zyrtare e Hapjes do të zhvillohet nga ora 19.00 deri në orën 23.00 në pllajën e Pallatit të Rinisë dhe Sporteve.

Do të ketë fjalime, një performancë artistike nga Astrit Ismaili dhe një performancë muzikore nga Jungle by Night (dhuratë nga qyteti i Amsterdamit), si dhe performanca live nga Prishtina All Stars, një përzgjedhje e këngëtarëve dhe interpretuesve më të mirë të Prishtinës që prezantojnë një përzierje. të këngëve që përcaktojnë tingullin e qytetit. Ata do të luajnë këngë nga zhanre të ndryshme dhe breza të ndryshëm, një performancë që përfshin mbi 40 vjet muzikë në qytet.

Vizitorët mund të mbërrijnë nga ora 18.45. Pijet dhe ushqimet janë të disponueshme për t’u blerë.

/Gazeta Express