Si ta largoni mykun nga shtëpia me një produkt të thjeshtë - Gazeta Express
string(58) "si-ta-largoni-mykun-nga-shtepia-me-nje-produkt-te-thjeshte"

Shneta

Gazeta Express

15/01/2022 16:20

Si ta largoni mykun nga shtëpia me një produkt të thjeshtë

Shneta

Gazeta Express

15/01/2022 16:20

Disa pjesë në shtëpi shpeshherë mbulohen nga myku.

Mbajtja e shtëpisë për një kohë të gjatë mbyllur, lagështia dhe mungesa e ajrimit të përditshme janë disa prej shkaqeve që çojnë në shfaqjen e mykut në mjediset e ndryshme të shtëpisë.

Lexo Edhe:

Thithja në sasi të mëdha të sporeve të mykut është shumë e dëmshme për shëndetin.

Për të larguar këtë ju duhet të merrni dy filxhana uthull të bardhë i vendosni në një shishe me ujë të nxehtë dhe filloni ta vendosni në pjesën ku ka myk.

Kjo do të largojë mykun nga muret e shtëpisë suaj.