Si erdhi deri te tragjedia ku vdiqën dhe u plagosën qindra persona në Indonezi?

Të paktën 174 njerëz vdiqën dhe 180 të tjerë u lënduan në një rrëmujë dhe trazira në një ndeshje futbolli në Indonezi, në një nga tragjeditë më të rënda në botën e futbollit. Kjo tragjedi ndodhi pas ndeshjes mes Aremas dhe Persebayas, që u mbyll me rezultatin 2-3, transmeton Gazeta Express. E gjithë kjo tragjedi … Continue reading Si erdhi deri te tragjedia ku vdiqën dhe u plagosën qindra persona në Indonezi?