“Shqipëria dhe Koreja e Veriut të vetme pa asnjë investim të huaj”- Basha video-mesazh: Rama më i korruptuari në Ballkan - Gazeta Express

Ballina

Gazeta Express

18/08/2019 12:09

“Shqipëria dhe Koreja e Veriut të vetme pa asnjë investim të huaj”- Basha video-mesazh: Rama më i korruptuari në Ballkan

Ballina

Gazeta Express

18/08/2019 12:09

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha thotë se të gjitha raportet ndërkombëtare tregojnë me gisht Edi Ramën si kryeministrin më të korruptuar të Ballkanit, duke shtuar se janë larguar të gjithë investitorët e huaj.  

Lulzim-Basha-1024x683

Sipas Bashës, ai vjedh Shqipërinë me një bandë oligarkësh grabitqarë dhe pastron paratë e drogës dhe krimit.

Postimi i plotë i Bashës:

Të gjitha raportet ndërkombëtare tregojnë me gisht Edi Ramën si kryeministrin më të korruptuar të Ballkanit. Ai vjedh Shqipërinë me një bandë oligarkësh grabitqarë dhe pastron paratë e drogës dhe krimit.

Për të mbrojtur bandën e tij, Edi Rama përzuri investitorët e huaj dhe i zëvendësoi me klientët e tij. Të gjitha investimet perëndimore po largohen nga Shqipëria.

Asnjë investim të huaj nuk ka sjellë Hajduti Psiqik në Shqipëri në 6 vjet. Shqipëria dhe Koreja e Veriut janë të vetmet vende në planet, pa asnjë investim të ri të huaj në 6 vitet e fundit.

Pa investime të huaja nuk ka zhvillim ekonomik, nuk ka vende të reja pune, nuk ka mirëqenie. Investimet e huaja janë të domosdoshme për çdo vend. Me Edi Ramën nuk ka investime, nuk ka zhvillim, nuk ka punësim, por vetëm grabitje, vjedhje, varfëri dhe papunësi.

Që të zhvillojmë ekonominë dhe të marrim investime, duhet të largojmë hajdutin psiqik dhe bandën e tij. #HajdutiPsiqik #Ramaik #ShqipëriaSiEuropa