Shpërthen karburanti në Lezhë, 6 persona të plagosur


Gazeta Express
24 Gusht 2019 22:45

Mbrëmjen e sotme një karburant ka shpërthyer në afërsi të kryqëzimit të Shënkollit në Lezhë.

Zjarrfikëset ndodhen në vendngjarje dhe për momentin nuk dihet nëse ka persona të lënduar nga shpërthimi.

Flakët kanë përfshirë pothuajse të gjithë karburantin.

Gjashtë persona kanë mbetur të plagosur nga shpërthimi i një karburanti në afërsi të kryqëzimit të Shënkollit, në Lezhë.

“Zjarrfikset kane vene nen kontroll zjarrin te karburanti. Eshte shmangur plotesisht rreziku i perfshirjes nga flaket i depozitave te karburantit.

Nga shperthimi i bombules se gazit ne karburant jane lenduar 6 persona.

Njeri prej tyre po transportohet per ne Tirane ne repartin e djegies.
5 te plagosurit e tjere jane jashte rrezikit per jeten.

Zjarrfikesit po punojne per elemimin e plote te zjarrit. Sherbimet e policise kane vendosur perimeter sigurie dhe kane larguar gjithe njerezit perrreth karburantit”, njofton policia.

Te fundit


Kthehu lart