Artikuj mbi mirëqenien dhe shëndetin - Gazeta Express

Shneta

Shneta te tjera

Keshilla Mjeksore

Ushqimet që ju duhen për një mendje të mprehtë e pa stres

Ilaçi më i mirë për zemrën dhe diabetin gjendet tek speci djegës

Koronavirusi: Të gjitha që duhet t’i dini në lidhje me simptomat dhe rreziqet

Këshillojnë doktorët: Pastrojeni telefonin aq shpesh sa duart

Këto produkte që i konsumojmë çdo ditë janë armiqtë e zemrës

Shëroni hemorroidet me këtë ilaç natyral

Si ta luftoni ankthin nga pandemia e koronavirusit

Si ta ulni temperaturën pa përdorur ilaçe

Kardiologët: Nuk ka lidhje midis ilaçeve të shtypjes së lartë të gjakut dhe rrezikut të shtuar nga coronavirusi

Këto ushqime i mbrojnë mushkëritë tuaja nga sëmundjet

Hudhër, limon dhe mjaltë, kombinimi natyral për ftohjen

Gjethi që lufton ashpër sëmundjet e zemrës

T’i thani duart është po aq e rëndësishme sa t’i lani

Këta janë frutat më të shëndetshëm në botë

Ky është trajtimi më efikas kundër kollës së thatë

Vjen përgjigjja zyrtare: A e transmetojnë paratë koronavirusin?

Çokollata e zezë lufton shumë sëmundje

COVID-19: paracetamol apo ibuprofen, cilin duhet ta përdorim

Ky është produkti që nxit shumë sëmundje dhe probleme shëndetësore

Mollët, ushqimi më i mirë për mëngjes

Turshi dhe bulmet për një sistem të fortë imunitar

Ja se çfarë duhet të bëni nëse filloni të kolliteni

Përdorni këtë “hile” për të mbajtur mend çdo gjë që lexoni

Si t’i shëroni duart e thata të cilat i keni dëmtuar me larje të tepërt?

Zgjatjet që largojnë dhimbjen e shpinës teksa punoni në shtëpi dhe rrini ulur në kolltuk

Si të bëni një gjumë të qetë

Uji i vakët, kurë për problemet e tretjes

Covid-19: pse duhet ta masim temperaturën vazhdimisht

Ekspertët kinezë: Rrobat lajini me këtë temperaturë, më pak nuk e vret virusin!

Kujdesuni për lëkurën e thatë të duarve me këto metoda

Një mollë në ditë kundër shtimit të peshës

Bëjini këto lëngje në shtëpi për kocka dhe trup të shëndetshëm

Brokoli- vlerat më të forta i pagatuar

Pasojat e dozës së lartë të vitaminës C

Kjo metodë e re tregon nëse keni apo jo koronavirus

Kurat ideale kundër të ftohurës kronike

Kura natyrale për kollën e thatë

Metodat që ju ndihmojnë të keni më shumë energji gjatë ditës

Pastrojini mushkëritë me mjaltë dhe uthull molle

Çfarë ndodh me mushkëritë e njerëzve kur preken nga koronavirusi?

Roli i vitaminave në parandalimin e problemeve me zemrën

13 të infektuar në Kosovë, por këto janë 10 arsyet pse nuk duhet bërë panik

Cilat janë shenjat klinike të koronavirusit dhe çfarë duhet të bëni

Koronavirusi: Si të vetizoloheni, gjërat që duhet dhe s’duhet bërë

Coronavirusi mund të jetojë në sipërfaqe për 2-3 ditë – ja se si duhet t’i pastroni gjërat

Patrimi dhe dezinfektimi- 2 hapat kryesorë të mbrojtjes nga koronavirusi

Soda e bukës, për pastrimin e bajameve dhe fytit të infektuar

Këta çajra konsiderohen si antibiotikë natyralë

Pediatri kosovar paralajmëron prindërit për koronavirusin: Silluni kështu me fëmijët

Eliminoni pagjumësinë duke konsumuar këto produkte

Doktori kosovar tregon se si të mbroheni nga koronavirusi

Ndotja e ajrit shkurton jetën për tri vjet

Ujë, mjaltë dhe limon për një imunitet më të fortë

VIDEO: Pamjet që tregojnë më së miri si përhapet koronavirusi

Vetëm gjysmë luge vaj ulliri në ditë dhe do t’i keni këto efekte

Këto janë shkaqet pse keni dhimbje kurrizi

Vuani nga tensioni lartë, metodat natyrale të uljes se tij

Shenjat e para të diabetit

Zëvendësoni proteinat e mishit me ato bimore për të zvogëluar rrezikun e sëmundjeve të zemrës

Vetëm tri pika vaj origano në ditë dhe do t’i vëreni këto ndryshime

Këto pije e përkeqësojnë yndyrën në gjak

Flasin mjekët: A duhet maska për t’u mbrojtur nga koronavirusi?

Ndikimi i stresit në thinjen e flokëve

Mos i vendosni këto produkte kurrë në frigorifer

Këto produkte shumë të përdorura në kuzhinë janë shkaktare të kancerit

Studimi i fundit: Një vezë në ditë ju bën mirë për shëndetin

Identifikohet edhe një lloj tjetër i koronavirusit

Këto gjëra e shkaktojnë plakjen e hershme të trupit

Shëndetin e syve mund ta mbroni duke ngrënë mëngjesin

Nëse flini të uritur do të prekeni nga këto sëmundje

Këto gjëra e shkaktojnë plakjen e hershme të trupit

Maska me nisheste për flokë të yndyrshëm

Dëshironi gjumë të rehatshëm, përdorni këta ushqime

Si të ndaloni dhimbjen e dhëmbit në pak sekonda

Kurat natyrale dhe ilaçet, ja pse nuk duhet përzier kurrë

Portokallet apo mandarinat, cilat janë më të shëndetshme?

A keni pësuar ndonjëherë dridhje të njërit sy?! Ja pse ndodh kjo gjë

Zakonet që mund të çojnë në pamundësinë për të mbetur shtatzënë?

Gabimet që shkatërrojnë lyerjen e flokëve brenda javës

9 gjërat që ne bëjmë çdo ditë pa e kuptuar se mund të vdesim nga to

E rrallë: Foshnja fotografohet me 1616 vaksina përreth, arsyeja prapa fotos do iu shokojë

Shiko si shpërndahet koronavirusi dhe mëso si lahen duart mirë!

Keni dhëmbë të shëndetshëm, por ju vjen erë e keqe nga goja? Mund të jetë shenjë e sëmundjes serioze!

Pesë gjëra fantastike që bën truri kur je në gjumë

Të flini të uritur nuk është ide e mirë, mund të shtoni peshë

Si ta ndihmoni fëmijën tuaj që të mos urinojë në shtrat

Si të shpëtojmë nga koronavirusi? A ka mbrojtje pas infektimit?

Këto janë tri elementet kryesore për një shëndet të mirë pas moshës 40- vjeçare

Mungesa e gjumit tek gratë shkakton këto probleme shëndetësore

Si të mbrohemi nga Koronavirusi?

Pija me uthull molle që iu liron nga fryrja e barkut

Pastroni enët e gjakut me hudhër dhe limon për 40 ditë

Personave mbi 50 vjeç, nuk iu bënë shumë dëm alkooli

Kos, mjaltë dhe vezë për flokë plot shkëlqim

Çfarë i bën krononavirusi trupit të njeriut? Të shikojmë organ pas organi

10 këshilla si t’i mbroni sytë nga kompjuteri dhe telefoni

Mjeku i njohur infeksionist: Lani duart sa më shpesh, mbrojtja më e mirë nga koronavirusi

Konsumimi i birrës mund të zgjasë jetën e meshkujve

Ushqimi/Dieta

Te tjera

Auto Tech

Arte

Fun

Mistere