Kthehu lart

Vajza 9-vjeçare vuan nga sindroma e ekzorcizmit pas infektimit

Vajza 9-vjeçare vuan nga sindroma e ekzorcizmit pas infektimit GazetaExpress

Një mama ka kujtuar momentin e tmerrshëm kur vajza e saj filloi të sillej mjaft çuditshëm, një sjellje e përshkruar si sindroma e ekzorcizmit.

Vajza e Nikki Ashcroft, Amelia, tani nëntë, ishte një vajzë normale, e lumtur, derisa ajo u shndërrua në këtë siç do t’a shihni më poshtë, një sjellje sikur në filma horror, njerëz të pushtuar nga djalli, transmeton lajmi.net.

Nëna e vetme, Nikki, 33 vjeç, nga Wigan, Greater Manchester, i cili gjithashtu ka një djalë më të madh, Brooke, 11, shpjegoi: “Një ditë para natës së Bonfires në vitin 2016, ishim në Asda dhe Amelia sapo filloi të bërtiste në mënyrë të rastësishme dhe të çuditshme.

“Unë u habita nga ajo se çfarë pash dhe pyeta me vete se ifarë po ndodh me vajzën time?”

Ajo ka vazhdimisht shpërthime të papritura dhe tronditëse

‘Temperatura e saj u rrit në 40 ° C dhe ajo kishte halucinacione. E mbajtëm me antibiotikë, por një ditë e vura re se ajo vazhdimisht po i priste buzët e saj. Ajo vazhdoi për disa ditë. ‘

Pas incidentit në Asda, karakteri i saj ndryshoi krejtësisht, duke bërë që Nikki të ndërmarrë veprime drastike.
Ajo vazhdoi: ‘Amelia nuk ishte e lehtë. Ajo kishte shumë qëndrim dhe pëlqente të kishte mënyrën e vet, por këto shpërthime nuk ishin të karakterit dhe nuk e dija se çfarë kishte ndodhur. U trondita aq shumë kur e shihja se si po sillej.

    Data: 07 Mars 2018 13:56
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera