Kthehu lart

Nëse ndjeheni të lodhur – konsumoni këto ushqime

Nëse ndjeheni të lodhur – konsumoni këto ushqime GazetaExpress

Mungesa e ushtrimeve, ushqimi i shpejtë dhe qëndrimi i gjatë në zyre (sidomos ulur) ndikon keq në shëndetin tuaj, transmeton Klan Kosova.

Kjo më pas ndikon edhe në trupin tuaj, shpesh njerëzit ndihen gjatë gjithë kohës të lodhur.

Më poshtë i keni disa ushqime që duhet t’i konsumoni nëse dëshironi të qëndroni në formë derisa punoni.

Për sy:

Për imunitet:

Për metabolizëm:

Për funksionim më të mirë të trurit:

    Data: 21 Shkurt 2018 01:29
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera