Disa mënyra për të larguar problemet nga të cilat vuani në verë

Vera është një sezon i bukur, por nuk del pa çështje të caktuara. Ka disa gjëra që ndoshta ju pengojnë ta shijoni atë siç duhet.

GazetaExpress

Më poshtë ju sjellim disa truqe se si mund t’i shmangni disa momente të pakëndshme që mund të ndodhin në verë

Djersitje dhe aroma e pakëndshme

Djersitja dhe aroma e pakëndshme e këmbëve tuaja mund të shkatërrojë plotësisht imazhin tuaj të verës.
Një ide e mirë për të shmangur këtë është që të veshin çorape dhe rroba të bëra nga materiale natyrore, si pambuku ose lëkura.
Ndryshoni rrobat tuaja çdo ditë dhe bëni një dush rregullisht në ditët e nxehta.
Një tjetër mashtrim i dobishëm për të ndaluar djersën është zëvendësimi i kafesë me çaj jeshil.
Dhe zgjidhni deodorant ose antiperspirant që do t’ju përshtatet më mirë, përcjell rtv21.tv.
Skuqja

Një skuqje pas rruajtjes mund të shfaqet nëse rrallëherë rruani trupin tuaj gjatë dimrit sidomos në zona të ndjeshme si zona e bikinit dhe nën sqetull.
Për të reduktuar skuqjen, ënjtjen dhe kruajtjen, merrni disa pika të vajit të livandës, përziejeni atë me lyerjen tuaj të pas rrojes dhe zbatoni atë në zonën e caktuar.
Përndryshe, çajni disa luleshtrydhe dhe përzieni ato me krem. Aplikoni në zonën e prekur për një kohë të shkurtër dhe lani me ujë të ngrohtë.
Acarimi i lëkurës së kofshës

Nëse ju pëlqejnë pantallonat e shkurtra shëtitjet në ditën e nxehtë mund të përfundojë me lëkurë të irrituar në kofshët tuaj.
Për të hequr qafe atë përdorni kremrat që përmbajnë vitamina natyrore C dhe E, calendula ose ekstrakt kastraveci.
Bëni dush të përditshëm dhe pastaj lani me kujdes të gjithë sapunët. Dush me ujë të vakët për të lehtësuar acarimin. Mos zbato akullin në zonat e irrituara, sepse mund të shkaktojë ngrirje.

Të tjera

Lajmet e fundit