Pija që kthen flokët e thinjura në ngjyrën natyrale


20/09/2018

Për më tepër, kjo pije është gjithashtu shumë e mirë për njerëzit të cilët kanë probleme me shikim.

Përbërësit:
200g vaj farë liri
3 copa të vogla hudhër
1kg mjaltë
4 limonë

Udhëzimet:
Vendosni limonin dhe hudhrën në një mikser dhe përzieni mirë. Më pas, shtoni vajin e farës së lirit dhe mjaltin dhe përzieni përsëri. Vendoseni përzierjen në një enë qelqi, mbylleni mirë dhe më pas ruajeni në frigorifer.

Si ta përdorni?
Merrni një lugë nga përzierja gjysmë ore para çdo vakti, tre herë në ditë. Rekomandohet që të përdorni lugë druri.

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart