Kur duhet të pimë ujë gjatë ditës dhe cilat janë efektet nëse i përmbahemi orarit?


22/02/2019

Pirja e ujit  menjëherë pas zgjimit nga gjumi ndihmon në aktivizimin e organeve të brendshme të organizmit, ndërsa nëse pini ujë 30 minuta para se të hani ushqim, do të keni tretje më të mirë.

Kur pini ujë para pastrimit të trupit me ujë të nxehtë, kjo do ta ndihmojë organizmin që ta luftojë shtypjen e lartë të gjakut. Përndryshe, nëse pini ujë para gjumit, do ta zvogëloni rrezikun nga sulmi në zemër, shkruan “Demic”, transmeton Gazeta Express.

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart