“Shiheni dhe përbuzeni”, Vasili nxjerr videon e Ramës: Ja si i mohonte përgjimet - Gazeta Express

“Shiheni dhe përbuzeni”, Vasili nxjerr videon e Ramës: Ja si i mohonte përgjimet

Ballina

Gazeta Express

18/06/2019 9:19

Nje dite pasi gazeta gjermane Bild publikoi 16 pergjime te reja se si u blene votat nga PS, ku mes te tjerash ne pergjime eshte kapur edhe kreu i qeverise, Edi Rama, teksa kerkonte te dinte nese eshte realizuar objektivi, reagon ish-deputtei i LSI-se, Petrit Vasili. 

petrit-vasili

Ai ka publikuar sot nje video te Rames, pjese e fjales qe ai ka mbajtur para kandidateve per kryetare bashkie ne zgjedhjet vendore, teksa mohonte pergjimet. Video eshte nje muaj me pare.

“I jargavitur,pa karakter,genjeshtar i pacipe dhe moralshprishur ky eshte kryeministri,qe ju ka zene deren shqiptareve. Shiheni miq VIDEON e Edi Rames qe flet perpara kandidateve per kryetar bashkie ne 18 maj 2019 dhe perbuzeni….”- shkruan Vasili.

Postimi i Vasilit 

Imoraliteti i Edi Rames,qe mohonte pergjimet nje muaj me pare(VIDEO).

Nje muaj me pare ne 18 maj 2019 Edi Rama genjente dhe deklaronte se ne pergjime nuk ishte ai,se nuk ishte gjuha dhe menyra e te folurit te tij.

Faktet e nxjerra nga BILD tregonin qarte se ishte ai vete drejtuesi,frymezuesi,
paguesi dhe perfituesi i kesaj grabitjeje kriminale te votave.

Eshte e qarte per te gjithe shqiptaret pavaresisht se cilen parti votojne se kryeminister me te shplare moralisht se Edi Rama nuk ka pasur.

I jargavitur,pa karakter,genjeshtar i pacipe dhe moralshprishur ky eshte kryeministri,qe ju ka zene deren shqiptareve.

Shiheni miq VIDEON e Edi Rames qe flet perpara kandidateve per kryetar bashkie ne 18 maj 2019 dhe perbuzeni….