Shembet ndërtesa e 'famshme' prej xhami në qendër të Tiranës - Gazeta Express

Shembet ndërtesa e ‘famshme’ prej xhami në qendër të Tiranës

Ballina

Gazeta Express

12/07/2019 8:40

Për të gjithë ata që e kanë nisur herët ditën kanë parë aksionin e shembjes së një prej ndërtesave “më të famshme” në kryeqytet.

Ditën e sotme është shembur ndërtesa prej xhami e cila ishte ndërtuar në pjesën e pasme të stadiumit “Arena Kombëtare”. Punimet për stadiumit janë drejt përfundimit, dhe kjo ndërtesë katër katëshe ku kishte kafene, sallon bukurie dhe fast-food duket se i “zinte frymën”.

Aksioni ka nisur rreth orën 7:00 të mëngjesin të sotëm. Shqiptarja.com ka sjellë video nga momenti i shembjes së kësaj ndërtesë.