Serena Williams kualifikohet n’finale të Wimbledonit, do të ketë punë me Simona Halep


Gazeta Express
11 Korrik 2019 17:16

Serena Williams vs Simona Halep, kjo do të jetë finalja në konkurrencën e femrave në Wimbledon.

Serena Williams është treguar e fortë për tenisten, Barbora Strycova, për t’u kualifikuar në finale të Wimbledonit, raporton Gazeta Express.

Serena fitoi lehtësisht, 6-1 dhe 6-2, e cila në finale do të ketë punë me tenisten, Simona Halep.

Kjo është finalja e 11 e Williams në Wimbledon, teksa shtatë herë e ka ngritur lart trofeun.

Williams do të kërkojë në finale titullin e 24 Grand Slam në karrierë. /Gazeta Express/

Artikull i sponsoruar

Te fundit


Kthehu lart