Schalke 04 shënon 11 gola për 45 minuta - Gazeta Express

Sport

Gazeta Express

12/07/2019 19:10

Schalke 04 shënon 11 gola për 45 minuta

Sport

Gazeta Express

12/07/2019 19:10

Schalke 04 është duke e shkatërruar skuadrën e kategorisë së ulët, Bottrop.

Për 45 minuta në pjesën e parë, të besuarit e trajnerit të ri, David Wagner, shënuan 11 herë në portën e Bottrop.

Guido Burgstaller shënoi 5 gola, në minutat 5’, 10’, 15’, 36’ dhe 45. Kurse Steven Skrzybski realizoi het-trik, në minutat 2’, 31’ dhe 33’, ndërsa golat tjerë i shënuan Benito Raman 16’ dhe 41’ si dhe Sebastian Rudy 39’. /Gazeta Express/

LIVE Stadtauswahl Bottrop vs FC Schalke 04