Sarri e dëshiron Reinan si portier të dytë pas Szczenyit në Juventus - Gazeta Express

Sport

Gazeta Express

25/06/2019 17:52

Sarri e dëshiron Reinan si portier të dytë pas Szczenyit në Juventus

Sport

Gazeta Express

25/06/2019 17:52

Sipas asaj që raporton Bola.net sot, trajneri i Juventusit Maurizio Sarri është i interesuar për ta sjell në Torino portiern e AC Milan, Pepe Reina si portier të dytë pas polakut Szczenyit

Juventus nuk kanë qenë të impresionuar me Mattia Perin dhe arritjes se tij nga Genoa, kështu që ata janë duke kërkuar një zëvendësues të numrit një të tyre Wojciech Szczesny.

Reina ka qenë tepër i mirë si portier i dytë i Rossonerëve, gjithmonë i gatshëm që ta zëvendësojë Gianluigi Donnarumma.

Megjithatë klubi nga Milan nuk e ka komoditetin që të refuzojë ndonjë ofertë të mirë që vjen në drejtim të portierit spanjoll. /GazetaExpress/