Kthehu lart

Sonte koncert për Bekimin, tenori Luan Durmishi zbulon detajet

Sonte koncert për Bekimin, tenori Luan Durmishi zbulon detajet GazetaExpress

Në vazhdën e organizimeve të shumta që janë bërë për mbledhjen e fondeve për shërimin e regjisorit Bekim Lumi, është edhe një koncert që pritet të mbahet sonte rreth orës 20:00.

I organizuar nga tenori i njohur Luan Durmishi koncerti do të mbahet në Amfiteatrin e Bibliotekës Universitare te ish Instituti i Historisë, shkruan GazetaExpress.

Në kërë koncert pjesëmarrës së bashku me Luanin janë edhe Kori Attacca, Hajrullah Syla- dirigjent, Visar Kuçi- violinë dhe Afrim Kasapolli –aktor.

Më shumë rreth këtij organizimi mund të mësoni në një intervistë të realizuar me organizatorin, tenorin Luan Durmishi për emisionin 5e5./GazetaExpress/

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Express Rozë:
    Data: 21 Mars 2018 17:59
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera