Kthehu lart

“Kemi kalu shumë shpejt prej kuleve në miniq”

“Kemi kalu shumë shpejt prej kuleve në miniq” GazetaExpress

Këngëtarja shqiptare Besiana Mehmedi ka reaguar përmes një statusi në rrjetin social Facebook, për rastin e vajzës nga Drenasi.

Ajo ka shkruar se rasti i saj troket rëndë në ndërgjegjen tonë sepse secili sipas Mehmedit e di që nuk është ky rasti i vetëm.

Po ashtu, këngëtarja ka cituar edhe një thënie të sociologut Gola të cilën e konsideron shumë të qëlluar.

Ky është statusi i saj i plotë, pa ndërhyrje:

“Ne kemi kalu shumë shpejtë prej kuleve në miniq. Ky trancizion shumë i shpejtë ka qenë traumatik” një thënie më se e qëlluar e sociologu Gola
Do të thoja që kemi nevojë të kujtojmë nga cili vend vimë, kush janë gjyshet e nënat tona, cilat janë vlerat e moralit dhe shoqërisë shqiptare!!!!
Të pyesim vehten: kush e ka fajin që të rinjët ikin çdo ditë nga këto vlera dhe nga rrënjët e tyre…kush i imponoi si vlera lakuriqësinë, prostitucionin, drogën dhe si normale abuzimin, shantazhimin, krimin, madje dhe në institucione më të shenjta arsimore….
Rasti i vajzës nga Drenasi troket rëndë në ndërgjegjen tonë sepse secili nga ne e di që nuk është rasti i vetëm….”.

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Express Rozë:
    Data: 11 Shkurt 2019 09:10
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera