Kthehu lart

Është miliarder, por Bill Gates pret në radhë për të blerë një hamburger

Është miliarder, por Bill Gates pret në radhë për të blerë një hamburger GazetaExpress

Miliarderi Bill Gates është parë duke pritur në radhë për një hamburger.

Megjithëse është një ndër njerëzit më të pasur në botë, Bill Gates shumë shpesh e ka dëshmuar se është një njeri mjaft modest.

Ai është një person që shumicën e kohës merret me bamirësi, gjithmonë duke ndihmuar njerëzit e tjerë dhe njerëzit në nevojë, shkruan Gazeta Express.

Themeluesi i Microsoft, filantropisti dhe një nga burrat më të pasur në botë, u fotografua së fundmi në vendin “Dick’s Drive-In” në Seattle.

Një foto e postuar nga Mike Galos në Facebook tregon se Gates u bashkua me turmën ndërsa ai pret në linjë për porosinë e tij. 

Galos tha në seksionin e komenteve të postit të tij se një punonjës i Microsoft-it e vuri re z. Gates dhe e bëri foton. 

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Express Rozë:
    Data: 18 Janar 2019 12:47
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera