Kthehu lart

Dua Lipa realizon ëndrrën, nominohet për dy çmime Grammy

Dua Lipa realizon ëndrrën, nominohet për dy çmime Grammy GazetaExpress

Çmimet Grammy janë vlerësimi më i lartë që mund t'i bëhet një artisti të muzikës.

Dua Lipa ka arritur suksesin më të madh në karrierën e saj.

Këngëtarja po e përmbyll vitin super të suksesshëm me dy nominime për çmimet Grammy, shkruan Gazeta Express.

Dua është nominuar në kategoritë 'Best New Artist', pra për artisten e re më të mirë, ku është në konkurrencë me Bebe Rexhën.

Në kategorinë tjetër, Dua është e nominuar për këngën më të mirë 'Dance', për 'Electricity' me Mark Ronson dhe Diplo./Gazeta Express/

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Express Rozë:
    Data: 07 Dhjetor 2018 15:32
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera