Vera e hiteve, këngët më të dëgjuara të verës 2018 - Gazeta Express

Vera e hiteve, këngët më të dëgjuara të verës 2018

12/09/2018 18:03

E meqë Youtube tregon më së miri se cilat nga këngët kanë bërë bujën më të madhe, Gazeta Express sjell për ju top 10 më të dëgjuara.

Janë disa artistë që kanë dominuar verën, e ndër ta padyshim kanë qenë Elvana Gjata dhe me debutim super të suksesshëm, reperja Tayna.

Ndërsa nga djemtë nuk ka se si të mungojë Ledri Vula, i cili edhe këtë vit është dëgjuar ngado.

Këto janë top këngët që kanë kryesuar në muzikën shqiptare gjatë kësaj vere, e që kanë marrë miliona klikime edhe në Youtube:

10. Lujmi krejt – Adrian Gaxha ft. Onat – 19 milionë

9. Ku vajti – Elvana Gjata – 20.3 milionë

8. Columbiana – Tayna ft. Don Phenom – 22.8 milionë

7. Ma Cherie – Butrint Imeri – 23.6 milionë

6. Jake Jake – Dhurata Dora – 25 milionë

5. Paris – Milano – Ghetto Geasy ft. Majk – 25.6 milionë

4. Princess Diana – Lyrical Son ft. Ledri Vula – 28 milionë

3. Dashni me raki – Ghetto Geasy ft. Flori Mumajesi – 35.4 milionë 

2. Mike – Elvana Gjata & Ledri Vula ft. John Shahu – 35.6 milionë

1. Cika Cika – Ardian Bujupi ft. Xhensila – 55.2 milionë