Pesë arsye pse duhet të shkoni në Sea Dance Festival


28/08/2018

Ja disa arsye pse Sea Dance duhet te jete ne listën e destinacioneve tuaja këtë verë!

Lokacioni i ri i festivalit

Këtë vit, për herë të parë Sea Dance Festival do të mbahet në plazhin e Buljarices, e cila gjendet gjysmë ore larg qytetit të vjetër të Budvës.

Buljarica është një oazë e gjelbër dhe destinacionin perfekt për mbrëmje të gjata të festivalit, të shoqëruara me ngjarje gjatë ditës për ju dhe shoqërinë tuaj.

Kamping ne ullishte

Maslina Camp është shumë e njohur mes turistesh dhe do te ketë akomodimi për pjesëmarrësit e festivalit nga e gjithë bota, në fund të sezonës së turizmit. E fshehur mes ullinjve 300-vjeç dhe drunjve të ndryshëm, jep një atmosfere mbresëlënëse relaksuese, ku ka edhe hapësire parkingu, tualet, dush, elektricitet dhe Wi-Fi. Do te keni mundësinë të merrni me qira tenda luksoze dhe mjete kampingu.

Me lokacion ca qindra metra larg plazhit dhe afër festivalit, është akomodimi perfekt gjatë festivalit.

Diçka për të gjithë yjet më të mëdhenj botëror dhe regjional që do të marrin pjesë

Gjate tri ditëve të festivalit, fansa nga e gjithë bota do të kenë mundësi të jenë pjesë e performancave në Addiko Main Stage, te Nile Rodgers dhe Chick, DJ duo Dimitri Vegas dhe Like Mike, mjeshtër të skenës se sotme elektronike, Paul Kalkbrenner, si dhe Alice Merton, Lost Frequencies, Dax J, Antigone, Francois X, Shlømo, PTULive, Sofia Rodina, Marko Nastic, F Burak Yeter, FIlatov dhe Karas, Lag, Vakat AKA Aleksandar Grum, Forest People, Gillerz, Be Good, Ilija Djokovic, Sugar Lobby, Monosaccharide, Bodzie, Popi Divine, Mr. Lekka, Branko Vukovic, Buba, Ana RS, TZ Project, CX, Sabinaa and Jan De R dhe shumë të tjerë.

Techno ne bregdet

Nuk do të ketë mungesë të argëtimit tek skena No Sleep, ku valët e detit dhe ritmi pozitiv do të rrjedhin mbi të gjithë fansat e muzikës elektronike. Lista e jashtëzakonshme e artisteve do të përfshijë njërën prej DJ më të njohura sot- Nina Kraviz, e shoqëruar nga Dax J, Antigone, Francois X dhe Shlomo, Eagles, Butterflies, PTU live, Sofia Rodina.

Mes tyre do të jenë edhe emra të artistëve të ndryshëm lokal dhe regjional. Kjo nuk është e tëra- fansat e muzikës së mire do të kenë mundësi të shijojnë edhe skenën TDI, Aqua Viva Latino, Huawei Silent Dance dhe mund te presin ende surpriza!

Vera sapo ka filluar

Në fund të Gushtit dhe fillim te Shtatorit pritet të ketë temperatura të vërteta verore, bazuar në parashikimet e motit. Nëse doni diell, muzikë dhe një festival të vërtetë veror, Sea Dance është destinacion i përkryer për ju!

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart