Diellza dhe Afërdita në konferencën Pro – Femina


03/04/2014

Bukuroshet kosovare, Diellza Kolgeci dhe Afërdita Paçarada janë duke marrë pjesë në një konferencë mbi femrën në Ballkan që po mbahet në Beograd.

Konferenca, me titull “Pro-Femina”, flet kryesisht për gratë nga rajoni i Ballkanit, për dhunën ndaj femrës, shëndetit, stilit dhe jetës së tyre.

“Është mirë me qenë dhe më dëgjuar për eksperienca të grave nga rajoni, nga Sllovenia, Kroacia, Mali i Zi, Beogradi dhe për këto gra që kanë çka të tregojnë”, ka thënë Kolgeci për Express.

Lexoni me shume lajme nga Kosova apo lajme rozë.

Artikull i sponsoruar

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart