Rodrygo, lojtari i javës në Champions League - Gazeta Express

Sport

Gazeta Express

08/11/2019 23:30

Rodrygo, lojtari i javës në Champions League

Sport

Gazeta Express

08/11/2019 23:30

Rodrygo është vlerësuar si më i miri i javës në Champions League

Talenti 18-vjeçar i Real Madridit, Rodrygo Goes, ka shkëlqyer të mërkurën mbrëma, duke realizuar het-trik në fitoren e ekipit të Zindanit 6-0 ndaj Galatasaray, raporton Gazeta Express.

Ai theu disa rekorde, si lojtari më i ri që shënon dy gola të njëpasnjëshëm më së shpejti në histori dhe si lojtari i dytë me i ri që realizon het-trik, duke kaluar Rooneyn.

Në garë për më të mirin e javës ishin e Keylor Navas, Son i Tottenham dhe Achraf Hakimi, por Rodrygo i mahniti të gjithë në “Santiago Bernabeu” dhe është vlerësuar më i miri.