Resul Sinani tregon se a do të jetë në listën e deputetëve të AAK’së


Gazeta Express
22 Gusht 2019 17:53

Resul Sinani është një ndër fytyrat më të reja në partinë e udhëhequr nga Ramush Haradinaj, Aleanca për ardhmërinë e Kosovës.

Ish-moderatori kaloi në këtë subjekt politik nga Nisma.

Sinani në emisionin Frontal ka zbuluar se a do të jetë në listën zgjedhore të partisë.

“Mendoj se ky vendim nuk më përket mua por kryesisë. Unë jam i gatshëm të kontriboj në këtë subjekt”, ka thënë Sinani.

Tutje, Sinani ka thënë se pret që të ndodhë një koalicion PDK-Lëvizja Vetëvendosje.

“LDK është shumë komode edhe po humbi. Ndërsa këto zgjedhje për PDK’në dhe Lëvizjen Vetëvendosje janë jetë apo vdekje”, ka shtuar ai. /Gazeta Express/

Te fundit


Kthehu lart