Reshje bore në Bosnje si në pikë të dimrit - Gazeta Express

Gazeta Express

14/05/2019 17:31

Reshje bore në Bosnje si në pikë të dimrit

Gazeta Express

14/05/2019 17:31

Bosnja dhe Hercegovina është përfshirë nga moti i ligë, i  shoqëruar me reshje të mëdha të shiut që kanë përfshirë disa fshatra, e ndërkohë në disa zona ka pasur edhe reshje të borës sikur të ishte dimër.

Rajoni i Krajinas është përfshirë sot nga një stuhi e madhe bore.

Sipas mediave boshnjake dicka e tillë është e pazakontë.

Reshjet e borës në këtë pjesë kanë shkaktuar probleme në komunikacion, ndërkohë në disa pamje të publikuara shihet se si një kamion i madh ka ngecur në rrugë si pasojë e stuhisë së borës.

Reshjet e shiut kanë përmbytur edhe disa zona në Kroacia e Serbi./GazetaExpress/