Reagon Edi Rama: “E ça pastaj”? Gjithçka sipas parashikimeve


Gazeta Express
19 Qershor 2019 15:33

Kryeministri Edi Rama ka reaguar më në fund për aksionet e dhunshme të opozitës për moslejimin e punës në KZAZ-të e bashkive të drejtuara prej tyre. Duket se Kryeministri nuk e vret mendjen pasi, siç thotë ai, gjithçka po shkon sipas parashikimeve. Nëpër rreshtat e postimit lexohet edhe kërcënimi me burg i mbështetësve të Opozitës. Postimi i plotë në Twiter.

“Fatkeqësisht asgjë e paparashikuar!Vijon revolucioni imagjinar me punonjësit e bashkive blu. I pyes: A ia vlen të kryeni krime zgjedhore e të përballeni me ligjin për ata që e katandisën PD-LSI në këtë derexhe dhe duan ta bëjnë hallin e tyre me drejtësinë hall të Shqipërisë? Zero!”

bfc42866-9b77-4746-b24d-7a171c7e5511

Artikull i sponsoruar

Te fundit


Kthehu lart