Reagon edhe Trump për zjarrin në katedralen në Paris, jep këshilla për ndaljen e zjarrit


load
Gazeta Express
15 Prill 2019 20:26

Presidenti Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka shkruar në Twitter për zjarrin që po ndodh në Paris.

Ai shkroi në Twitter se ndoshta duhet të përdoren avionë me rezerva uji për ta ndalur zjarrin.

“Shumë e tmerrshme të shikosh zjarrin masiv në katedralen e Notre-Damit në Paris. Ndoshta avionët me rezerva uji duhet të përdoren që ta ndalin atë. Duhet të veprohet shpejtë”, shkroi Trump në Twitter.

Përndryshe katedralja e Notre-Damit është ndër më të vjetrat në Evropë, dhe është ndërtuar në shekullin e 12’të.

Artikull i sponsoruar

Te fundit


Kthehu lart