Reagimi i Taynas pasi u kritikua se e quan veten 'kosovare' - Gazeta Express

Ballina

Gazeta Express

14/08/2019 18:27

Reagimi i Taynas pasi u kritikua se e quan veten ‘kosovare’

Ballina

Gazeta Express

14/08/2019 18:27

Në rrjetet sociale ka plasur debati mes shqiptarëve, pasi artistet nga Kosova po quajnë veten ‘kosovare’, pas postimit të Rita Orës.

Aty po shkruhen komente si :

Tash po i thoni vetes Kosovan Women a? Keni marrë pasaportat e Shqipërisë  e me to po lëvizni nëpër shtetet e po boni biznes. Ahh interesi bre…”.

Tayna kur u bëre kosovare sapo u bëre e famshme?”.

Shqiptare jo kosovare!”.

Me këtë rast, Tayna ka bërë një postim ku ka shpërndarë me ndjekësit e saj aktivitetin në Instagramin e saj personal, ku shihet se njerëzit nga Tirana janë në një numër shumë më të madh nga audienca.

Tayna kësaj fotoje i ka bashkangjitur emotikonat e një fytyre me zemra dhe flamurin kombëtar, duke dashur të tregojë se ajo ndihet po aq shqiptare sa kosovare./Gazeta Express/