Ramush Haradinaj tregon me kënd bën koalicione AAK’ja


Gazeta Express
22 Korrik 2019 20:52

Sonte, në emisionin “Pressing” të Televizionit T7, ka folur Ramush Haradinaj, kryeministër në detyrë i Kosovës. Në intervistën e parë pas dorëheqjes, Haradinaj dhënë detaje  rreth ftesës së Gjykatës Speciale dhe dorëheqjes së tij. 

Kryeministri në këtë intervistë për emisionin “Pressing” të Televizionit T7 ka folur edhe për mënyrën se si do të futej në zgjedhje parazgjedhore partija e tij.

“Aleanca për momentin shkon vetëm në zgjedhje, nuk shkon me parti të tjera”, ka zbuluar Haradinaj.

“Jemi të hapur për partneritet me Nismën, PSD’në para zgjedhjeve”

“Nuk jemi të interesuar të shkojmë në koalicion me PDK’në, LDK’në dhe VV’në”./Gazeta Express/

Te fundit


Kthehu lart