Ramqilloviq largohet nga VMRO-ja - Gazeta Express

Ramqilloviq largohet nga VMRO-ja

Ballina

Gazeta Express

05/11/2019 15:04

Deputeti Zeqir Ramqilloviq është larguar nga grupi i pavarur që u shkëputën nga VMRO-DPMNE.

Jo zyrtarisht ai pritet të emërohet si nënkryetar i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut. Emërimi i Ramqilloviqit është në seancën e sotme plenare, dhe vjen si propozim i një grupi të deputetëve të Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) dhe Lidhjes Socialdemokrate të Maqedonisë (LSDM)