“Rama ik, o mashtrues”, kryeministrit i ngrin buzëqeshja në mes të Londrës. Ishte duke u futur në hotel - Gazeta Express

“Rama ik, o mashtrues”, kryeministrit i ngrin buzëqeshja në mes të Londrës. Ishte duke u futur në hotel

Ballina

Gazeta Express

18/06/2019 9:43

Kryeministri Edi Rama është pritur me protesta edhe në Londër, teksa ka shkuar për të mbajtur një takim me kryeministrat e Ballkanit Perëndimor.

‘’O mashtrues, o mafioz”, këto janë disa nga thirrjet e shqiptarëve që kanë organizuar protestën kundër Ramës.

Rama shihet i suprizuar teksa zbret nga makina e tij për të hyrë në hotelin ku do të mbahet takimi me kryeministrat e Maqedonisë dhe të Serbisë.

Dhjetëra emigrantë shqiptarë kanë vijuar me thirrjet e tyre: Albanian mafia, Rama ik, Rama hajde poshtë se po të presim, legen, tradhtar!

Një prej protestuesve shprehet se ata do të qëndrojnë aty deri në daljen e Ramës, pasi emigrantët në Angli ndihen të zhgënjyer nga qeverisja shqiptare, dhe nga publikimi i audiopërgjimeve, që kanë njollosur imazhin e vendit.

Rama ndodhet prej dy ditësh në Londër, nga ku është njohur dhe me përgjimet e reja të publikuara nga Bild, në të cilat shfaqet ai vetë dhe zyrtarë të PS-së, teksa negociojnë për blerjen e votave në zgjedhjet lokale të Dibrës në vitin 2016.