Rama: Akti i Metës për anulimin e zgjedhjeve është i patolerueshëm - Gazeta Express

Ballina

Gazeta Express

13/06/2019 12:14

Rama: Akti i Metës për anulimin e zgjedhjeve është i patolerueshëm

Ballina

Gazeta Express

13/06/2019 12:14

Kreu i Shtetit, Edi Rama foli sot në parlament në lidhje me mocionin për shkarkimin e Presidentit Meta.
Rama u shpreh se akti i Metës për të anuluar zgjedhjet e 30 qershorit është i patolerueshëm.
“Fatkeqësisht ky kuvend është i detyruar të merret me një akt brutal, të papërgjegjshëm dhe të patolerueshëm të Ilir Metës
Pyes veten se çfarë kërkon më shumë Ilir Meta nga Shqipëria, të cilin pa mbushur ende 50 vjeç e ka bërë edhe kryeministër edhe kryetar kuvendi edhe President.
Kujt më shumë se tij i janë falur përçarje dhe skandale!
Për cilën arsye në botë Presidenti i Shqipërisë duhet të merrte përsipër të shkeljes skandaloze të Kushtetutës, të bëhej trillues i flakëve të paqena!
Ka vetëm një aryse që i shpjegon të gjitha më dy fjalë Ilir Meta.
Por kjo punë që po bëjmë sot e kërkon tu shpjegojmë shqiptarëve, por edhe partnerëve kombëtare sesi arritëm në këtë situatë”, tha Rama./Express