Qeveria hap “thesin” e parave për partitë që do të hyjnë në zgjedhje, opozita lihet jashtë - Gazeta Express

Qeveria hap “thesin” e parave për partitë që do të hyjnë në zgjedhje, opozita lihet jashtë

Gazeta Express

15/05/2019 18:37

Qeveria ka miratuar projektvendimin për të “hapur thesin” për paratë që do i shkojnë partive politike në fushatën zgjedhore të qershorit.

Sipas dokumentit të formuluar nga qeveria, do të jepen 65 milionë lekë (të reja) për partitë pjesëmarrëse në zgjedhje, ndërsa nga fondi ka mbetur jashtë PD, LSI dhe të gjitha partitë e tjera të vogla opozitare, të cilat nuk janë regjistruar në zgjedhje. Pritet që nga fondi të përfitojë dhe partia e sapokrijuar në Shqipëri, Bindja Demokratike e Astrit Patozit./Express