Qesharake - Mundohet të thyejë xhamin e makinës me një tullë por shikoni se çfarë ndodhë pastaj - Gazeta Express

Qesharake – Mundohet të thyejë xhamin e makinës me një tullë por shikoni se çfarë ndodhë pastaj

Lajme

Gazeta Express

10/10/2019 22:55

Një hajdut është kapur nga kamerat derisa po mundohej të thyente xhamin e përparmë të një makine me një tullë.

Pamjet e kamerës nga një shtëpi tregojnë se si hajduti, i cili kishte një kapelë mbi kokë, mundohej të thyente xhamin duke menduar që askush nuk po e shihte. Ngjarja ka ndodhur në qytezën Brandon të Durhamit në Britani të Madhe, transmeton Gazeta Express.

Ndërkohë vetura, xhami i së cilës qëndroi dhe arriti t’i kthej bumerang tullën hajdutit, është Renault Kangoo, transmeton Gazeta Express.  Personi në fjalë është identifikuar nga policia dhe është arrestuar.

Këto janë pamjet e marra nga mediumi Daily Mail:

/Gazeta Express/