Qëllohet me armë në drejtim të një mjeti në Durrës - Gazeta Express

Qëllohet me armë në drejtim të një mjeti në Durrës

Ballina

Gazeta Express

15/10/2019 13:15

Të shënta me armë zjarri janë regjistruar në oërt e para të mëngjesit të sotëm në drejtim të një mjeti në Durrës.

Sipas policisë mjeti ka qenë i parkuar, ndërsa nuk bëhet me dije nëse brenda tij ka pasur apo jo persona.

“Më datë 15.10.2019, rreth orës 00:45, në lagjen nr.4 Durrës është qëlluar me armë zjarri tip pistoletë mjeti tip “Volsëagen”, i parkuar, në pronësi të shtetasit I.B., 29 vjeç, banues në Durrës.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes., identifikimin dhe kapjen e autorit”, njofton policia.

Materialet u referuan ne Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme.