Publikohet albumi me bashkëpunime i Ed Sheeran, me Justin Bieber, Eminem, 50 Cent, Bruno Mars, Cardi B - Gazeta Express

Ballina

Gazeta Express

12/07/2019 13:20

Publikohet albumi me bashkëpunime i Ed Sheeran, me Justin Bieber, Eminem, 50 Cent, Bruno Mars, Cardi B

Ballina

Gazeta Express

12/07/2019 13:20

Ed Sheeran ka publikuar sot albumin e tij të gjashtë.

Ky album i veçantë i këngëtarit shumë të suksesshëm nga Anglia ka titullin ‘No.6 Collaborations Project‘ dhe është një projekt që i ka të gjitha këngët bashkëpunime.

Gjatë muajit të fundit Sheeran ka sjellë vazhdimisht këngë nga ky album, të cilët i ka realizuar edhe me videoklipe, shkruan Gazeta Express.

Në albumin me bashkëpunime mund të shohim shumë emra të mëdhenj të muzikës botërore.

Ed Sheeran ka bërë bashkë Eminem e 50 Cent, Camila Cabello e Cardi B, Bruno Mars e Chris Stapleton.

Ed Sheeran – BLOW (with Chris Stapleton & Bruno Mars) [Official Video]

Ai gjithashtu ka bërë këngë me bashkëpunëtorin e kahmotshëm në shkrimin e hiteve, Justin Bieber.

Ed Sheeran & Justin Bieber – I Don’t Care [Official Video]

Gjitashtu, Sheeran vjen në këngë të veçanta bashkë me Travis Scott, Chance the Rapper, Stormzy, Meek Mill, Skrillex e Khalid.

Ed Sheeran & Travis Scott – Antisocial [Official Video]

Të gjtha këngët e albumit më të ri të Ed Seeran janë të publikuara me tekst në Youtube./Gazeta Express/

Ed Sheeran – Way To Break Your Heart (feat. Skrillex) [Official Lyric Video]