Pse FC Prishtina zgjodhi Armend Dallkun për trajner? - Gazeta Express

Sport

Gazeta Express

22/09/2019 23:09

Pse FC Prishtina zgjodhi Armend Dallkun për trajner?

Sport

Gazeta Express

22/09/2019 23:09

Presidenti i FC Prishtinës Remzi Ejupi është rrëfyer në një intervistë të gjatë në “Sporti në KTV”.

Ejupi në mes të tjerash ka folur për gjendjen në klub, ‘Plisat’, trajnerin e ri Armend Dallku dhe situatën me trajnerin e larguar Mirel Josa.

FC Prishtina emëroi trajner Armend Dallkun pas largimit të Bylbyl Sokolit.

Ndërkaq, presidenti Ejupi tha se klubi kishte edhe alternativa tjera.

“Kishim edhe alternativa të tjera, por ishte Dallku. Ai ka luajtur mbi 60 ndeshje me Shqipërinë dhe ka një bagazh tejet të madh”, tha Ejupi fillimisht.

“Ka një karakter që mund të ketë sukses në zejen e trajnerit, kështu që besojmë se me të do të kemi sukses”, shtoi ai.