PS reagon "ftohtë" për gjyqin e Saimir Tahirit - Gazeta Express

Ballina

Gazeta Express

20/09/2019 15:29

PS reagon “ftohtë” për gjyqin e Saimir Tahirit

Ballina

Gazeta Express

20/09/2019 15:29

Për herë të parë, Partia Socialiste ka reaguar mbi vendimin e dhënë nga Gjykata e Krimeve të Rënda për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri, i cili u dënua me 3 vite shërbim prove.

Zëdhënësja e kryesisë së PS-së dhe drejtuesja politike e qarkut Tiranë, Elisa Spiropali, u shpreh për Top Channel se e gjitha kjo “është çështje e drejtësisë jo e Partisë Socialiste, as e qeverisë dhe as e partive të tjera politike në tërësi, të cilat kanë kohë që kanë braktisur detyrën për t’u marrë me çështje që nuk u takojnë asfare!”