Prokuroria e Specializuar dorëzon aktakuzë të re kundër Thaçit dhe të tjerëve

Zyra e Prokurorit të Specializuar të premtën e ka dorëzuar në Gjykatën Speciale një aktakuzë të re, të ndryshuar, kundër ish-presidentit Hashim Thaçi, ish-kreyparlamentarëve Kadri Veseli e Jakup Krasniqi, si dhe ish-deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, raporton Gazeta Express. Versionin e redaktuar të aktakuzës së re, Gjykata Speciale e ka publikuar të hënën në … Continue reading Prokuroria e Specializuar dorëzon aktakuzë të re kundër Thaçit dhe të tjerëve