Presidentja Osmani mirëpret ambasadorin amerikan Hovenier: S’gjeni aleat më besnik sesa Kosova

Presidentja Vjosa Osmani e ka pritur ambasadorin e ri të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Jeff Hovenier. Osmani u shpreh e kënaqur për ta mirëpritur në Kosovë ambasadorin e ri, duke e siguruar se “nuk do të gjeni asnjëherë aleat më të përkushtuar dhe më besnik sesa Republika e Kosovës”, raporton Gazeta Express. … Continue reading Presidentja Osmani mirëpret ambasadorin amerikan Hovenier: S’gjeni aleat më besnik sesa Kosova