Prefektët e Shkodrës dhe Elbasanit lirohen nga detyra, kandidojnë për zgjedhjet vendore - Gazeta Express

Gazeta Express

15/05/2019 19:19

Prefektët e Shkodrës dhe Elbasanit lirohen nga detyra, kandidojnë për zgjedhjet vendore

Gazeta Express

15/05/2019 19:19

Dy prefektët e Elbasanit dhe Shkodrës janë liruar nga detyra me urdhër të kryeministrit Edi Rama.

Gledian Llatja i Elbasanit dhe Valdrin Pjetri i Shkodrës nuk do të jenë më prefektët e qyteteve të tyre respective, pasi pritet që të kandidojnë për kryetarë të bashkive nën siglën e Partisë Socialiste.

Vendimi u mor sot në mbledhjen e Këshillit të Ministrave./Express