Policia në aksion, sekuestron tre aparate për prodhimin e kriptovalutave - Gazeta Express
string(71) "policia-ne-aksion-sekuestron-tre-aparate-per-prodhimin-e-kriptovalutave"

Policia në aksion, sekuestron tre aparate për prodhimin e kriptovalutave

Lajme

Gazeta Express

06/01/2022 20:53

Policia e Kosovës ka sekuestruar tre aparate për prodhimin e kriptovalutave në Podujevë.

Siç njofton Policia sonte rreth orës 16:00 kanë gjetur tre aparate për prodhimin e kriptovalutave dhe i kanë sekuestruar ato.

Lexo Edhe:

Marrë parasyshë procedurat ligjore lidhur me këtë rast janë njoftuar zyrtarët përgjegjës të Doganës së Kosovës dhe në koordinim me ta do të ndërmerren veprimet e mëtejme, ka njoftuar Policia.

Njoftimi i plotë:

Sekuestrohen tre aparate për prodhimin e kriptovalutave

Me datë 06.01.2022 rreth orës 16:00, njësitet nga Stacioni Policor i Podujevës së bashku me Njësitin e Reagimit të Shpejtë, kanë mbështetur ekipe të KEDS në Fsh. Surkish ku janë gjetur dhe sekuestruar tre aparate për prodhimin e kriptovalutave.

Marrë parasyshë procedurat ligjore lidhur me këtë rast janë njoftuar zyrtarët përgjegjës të Doganës së Kosovës dhe në koordinim me ta do të ndërmerren veprimet e mëtejme.