Policia bastis shtëpitë e dy personave të lidhur me grabitjen në Rinas - Gazeta Express

Gazeta Express

25/04/2019 19:42

Policia bastis shtëpitë e dy personave të lidhur me grabitjen në Rinas

Gazeta Express

25/04/2019 19:42

Policia dhe forcat speciale kanë nisur një aksion blic në qytetin e Krujës në lidhje me grabitjen e Rinasit.

Policia ka ushtruar po ashtu kontroll në dyqanin e shtetasi Elton Pikli si dhe në atë të Oltion Veselit, të dy të dyshuar si të përfshirë drejtpëdrejt në grabitjen e rreth 6 milionë eurove më 9 prill. Kontrolle janë bërë po ashtu dhe në fshatin Nikël të Fushë- Krujës. Mësohet se policia ka bastisur baneat e Piklit  Veselit, por edhe dyqanin e Elton Piklit, ku ky i fundit punonte si kasap./Express