Policia: Aksioni i sotëm kundër kontrabandës do të vazhdojë deri në orën 16:00


Gazeta Express
6 Shtator 2019 11:08

Policia e Kosovës ka nisur një operacion sot në orët e hershme të mëngjesit në disa qytete të Kosovës, duke përfshirë Prishtinën, Pejën, Prizrenin dhe Mitrovicën.

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Bajram Krasniqi, ka konfirmuar për Gazetën Express se është duke u zhvilluar një operacion i Policisë së Kosovës në disa regjione të vendit.

Krasniqi ka thënë se aksioni ka filluar në orën 5:00 të mëngjesit dhe nuk pritet të përfundojë para orës 16:00 të ditës së sotme.

“Aksioni policor ka filluar në orët e hershme të mëngjesit, dhe sipas mbarëvajtjes së operacionit dhe informatat që kam nga komandanti që po e udhëheqë operacionin, nuk pritet që para orës 4 të pasdites të kryhet aksioni”, ka thënë Bajram Krasniqi.

Zëdhënësi i Policisë tha për Express se aksioni është i ngjashëm me operacionin e para disa muajve ku cak ishin kontrabanduesit në disa qytete të Kosovës, përfshirë edhe veriun e vendit.

“Me përfundimin e këtij operacioni si çdoherë tjetër do të njoftojmë me kohë ose përmes komunikatës ose përmes konferencës për media. Sikur herën e fundit që kemi thirrur konferencë. I njëjti operacion është duke u zhvilluar”, ka thënë Krasniqi për Express. /GazetaExpress/

Te fundit


Kthehu lart