Pija që ju shpëton nga gurët në veshka - Gazeta Express
string(38) "pija-qe-ju-shpeton-nga-guret-ne-veshka"

Keshilla Mjekësore

Gazeta Express

27/08/2021 1:05

Pija që ju shpëton nga gurët në veshka

Keshilla Mjekësore

Gazeta Express

27/08/2021 1:05

Gurët në veshka janë problem për shumë njerëz. Mirëpo me kushte shtëpiake ato mund mund të hiqen. Jo vetëm lëkurat dhe lëngu i shalqirit janë të dobishme për shëndetin dhe estetikën.

Përveç frutit që është i mrekullueshëm, edhe bërthamat e tij janë tepër të dobishme.

Lexo Edhe:

Ato mund të përdoren për të ngrënë (të pjekura), por edhe mund të përgatiten si çaj. Merrni 1 lugë gjelle me bërthama shalqiri të bluara. Shtoni mbi to 1 filxhan çaji me ujë të vluar mirë.

Lërini të mbuluara me kapak për 10 – 15 minuta. Kullojeni këtë çaj dhe pini nga 1 filxhan në ditë. Kjo do të ndihmojë për të shkrirë gurët në veshka madje edhe për të stimuluar veshkat jo shumë aktive, pasi ka veprim diuretik.