Persona të armatosur grabisin në termocentralin “Kosova A" - Gazeta Express
string(56) "persona-te-armatosur-grabisin-ne-termocentralin-kosova-a"

Lajme

Gazeta Express

30/05/2022 15:15

Persona të armatosur grabisin në termocentralin “Kosova A”

Lajme

Gazeta Express

30/05/2022 15:15

Dy persona të armatosur dyshohet se kanë grabitur disa kabllo rryme në termocentralin “Kosova A”, sot rreth orës 03:00.

Zëdhënësi i policisë për rajonin e Prishtinës, Agron Borovci, e ka konfirmuar rastin për Gazetën Express.

Lexo Edhe:

“Policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe nga hetimi preliminar dyshohet që grabitja  të jetë kryer nga dy të dyshuar të armatosur të cilët më pas janë larguar nga vendi i ngjarjes. Nuk raportohet për të lënduar, ndërkaq dyshohet të jenë grabitur kabllo rryme vlera e të cilave ka mbetur të konfirmohet”.

Borovci gjithashtu ka thënë se aktualisht policia ka iniciuar një hetim lidhur me rastin dhe po vazhdon ndërmarrjen e veprimeve të nevojshme policore me qëllim zbardhjen e rrethanave të rastit.