Përsëri temperatura të larta, diell dhe erë e lehtë - Gazeta Express

Ballina

Gazeta Express

11/06/2019 8:47

Përsëri temperatura të larta, diell dhe erë e lehtë

Ballina

Gazeta Express

11/06/2019 8:47

Moti sot do të jetë kryesisht me diell. Nga pjesa veriperëndimore e vendit do të fryj një erë e lehtë.

Temperaturat minimale do të lëvizin nga 11 deri më 17 gradë celsius, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin nga 19 deri më 29 gradë celsius.

Nga Enti Hidrometeorologjik njoftojnë se për shkak të masës së ajrit të nxehtë nga jugu, do të vazhdojë periudha e motit të nxehtë.