Përplasje në KZAZ në Burrel, ka të plagosur - Gazeta Express

Ballina

Gazeta Express

19/06/2019 11:11

Përplasje në KZAZ në Burrel, ka të plagosur

Ballina

Gazeta Express

19/06/2019 11:11

Në Burrel, në KZAZ-në numër 16, punonjësit e policisë bashkiake dhe militantë të Partisë Demokratike kanë tentuar të mësyjnë brenda KZAZ-së. Policia e Rendit në mbrojtje të KZAZ-së brenda së cilës ka materiale zgjedhore, kanë hedhur gaz lotsjellës.

Situata është mjaft e tensionuar, ndërsa të pranishëm janë edhe efektivë të Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë, të cilët kanë nisur shoqërimet e para të personave më aktivë në këto situata.

Nga përplasja mes militantëve dhe policisë raportohet se ka të plagosur.