Përfitimet e ngrënies çdo ditë të vezëve


Gazeta Express
7 Korrik 2019 23:50

Veza është një nga produktet më të mira shtazore dhe më me vlera ushqyese. Të paktën një vezë në ditë duhet ta hani, dhe është e sugjerueshme në mëngjes, në mënyrë që të keni energji gjatë gjithë ditës.

Disa përfitime që merrni nga veza:

Veza përmirëson përqendrimin;

Ju bën më të vëmendshëm;

Veza është e mbushur me ushqyes themelorë;

Proteina që përmban veza mund t’ju ndihmojë të bini në peshë;

Veza i jep energji trurit;

Mbron sytë;./Gazeta Express/

Artikull i sponsoruar

Te fundit


Kthehu lart